تبلیغات
ره توشه ها - افزایش جمعیت ایران در سال ۹۴

فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه


ره توشه ها
 
با ما همراه شوید

خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آبان 1394 توسط alli rezaei

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: میزان تولد در کشور تا پایان سال جاری به یک میلیون و 600 هزار نفر می‌رسد...

جمعیت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ دکتر محمد اسلامی گفت: در سال 93 تعداد تولد در کشور یک میلیون و 536 هزار نفر بود که نسبت به سال 92 حدود 65 هزار نفر افزایش داشت.

وی افزود: اطلاعات شش ماهه اول سال 94 نشان نیز می‌دهد تعداد تولد نسبت به شش ماه اول سال 93 افزایش داشته و این سیر در پایان سال 94 به عدد یک میلیون و 600 هزار نزدیک می‌شود.

اسلامی ادامه داد: این افزایش نشان می‌دهد فرهنگسازی، برنامه‌ریزی و نشست‌های متعدد وزارت بهداشت در استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌ها به تدریج نتایج خود را نشان می‌دهد.

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: با توجه به این روند افزایشی جمعیت، کارشناسان معتقدند نرخ کلی باروری ارتقا یافته و از 1.8 به 1.9 رسیده است. البته این روند رو به رشد از سال 91 شروع شده و بیشترین رقم افزایش جمعیت در این مدت در سال گذشته اتفاق افتاده است.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی بیان داشت: در برنامه ششم توسعه کشور پیش بینی شده است که نرخ کلی باروری در سال 1399 تا 1400 به میزان 2.1 تا 2.2 برسد.

وی تحقق حد جایگزینی در جمعیت را هدف بند یک سیاست‌های ابلاغی جمعیت دانست و گفت: با برآوردهایی که شده است، جمعیت کشور در سال 1400 به 86 میلیون و 300 هزار نفر می‌رسد.
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: سال، افزایش، جمعیت، ایران،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو